Süpermatik Cihazların  Muhtemel Arızaları ve Çözümü

Süpermatik Cihazların Muhtemel Arızaları ve Çözümü

Aşağıdaki tüm kontrol ve işlemleri yapmanıza rağmen problem devam ediyor ise veya daha değişik bir problem ile karşılaştığınızda servisimizle iletişime geçiniz.

 Cihaz ana brülörü devreye girmiyor : Bu durumda sadece pilot alevi yanar, ancak cihaz ısıtma ve kullanım sıcak suyu temini fonksiyonlarını yerine getiremez ise ; sırası ile aşagıdaki işlemleri yapınınız:

- Cihaza elektrik gelip gelmediğini kontrol ediniz.

- Cihazın 1 nolu açma /kapama  düğmesinin açık ve düğmedeki ışığın yanıyor olduğunu kontrol ediniz.

- Cihazın 5 nolu temo-hidrometresinden su basıncının 1-1,5 bar arasında olduğunu kontrol ediniz.Eğer su basıncı düşükse, tesisat suyunu tamamlayınız.

- Baca emniyet termostadını kontrol ediniz.

- Cihazın ön kapağı açıldığında sol üst köşedeki baca emniyet termostadının ortasındaki kırmızı pime bir tornavida benzeri aletle basınız.

Kalorifer devresinde cihaz yanmıyor:

Cihaza elektrik gelip gelmediğini kontrol ediniz.1 nolu açma/kapama düğmesinin açık olduğunu, 6 nolu seçici anahtarın kış konumunda olduğunu, 2 nolu kalorifer  termostadının açık olduğunu kontrol ediniz. Oda termostadı veya zaman saati kullanıyorsanız, açık olduklarını kontrol ediniz.

Sıcak su musluğunu açtığınızda cihaz yanmıyor:

Su akışı ve basıncının yeterli olup olmadığını ve cihazın açık olduğunu kontrol ediniz.

Cihazın emniyet ventili su kaçırıyor:

5 nolu termo-hidrometreden su basıncını kontrol ediniz.Su basıncı 3 bardan fazla ise tesisat boşaltma musluğundan fazla suyu boşaltınız.Eger su basıncı cihaz çalışmadığı halde kendiliğinden yükseliyor ise tesisat doldurma musluğunun kapalı olduğunu kontrol ediniz.

Radyatörlerin bir kısmı ısınmıyor veya tesisattan su sesi geliyor:

Bu durumda tesisatınızda sıkışmış olan havanın tahliye edilmesi gerekmektedir.Radyatörlerin hava tahliye musluklarından sıkışan havayı tahliye ediniz ve cihazın termo-hidrometresinden su basıncıı kontrol edip gerekirse tekrar su ilave ediniz.

Bu yazı toplam 1686 kez görüntülendi.

Tüm marka kombi ve klima arızalarınızda bizi arayın!

0312 395 0 425