Demirdöküm  Aden Arıza Kodları

Demirdöküm Aden Arıza Kodları

Demirdöküm Aden model kombilerde arıza durumlarında kombi ekranına arıza ile alakalı arıza kodlarını belirtilir. Bu kodların ne anlama geldiğini ve bu arızalarda ne yapmanız gerektiğini en yakın Demirdöküm yetkili kombi servisinden öğrenebilirsiniz. Bunlardan bazılarını açıklamalara ekledik, eklenmeyenler için lütfen teknik destek alınız.

90 derece lambası: Aden kombi 90 derece lambası flash yapıyorsa arıza nedeni ateşleme ve iyanizasyon arızası demektir:100/90 oranında kart ile ilgili problemdir veya prosestat ile alakalıdır. Kombinize yılda 1 kez bakım yaptırın.

80 derece lambası: Aden kombi 80 derece lambası flash yapıyorsa (yanıp sönüyorsa) arıza nedeni yüksek sıcaklıktan kaynaklı blokajdır. Bu durumda servis çağırmanızda fayda vardır. Petek ve eşanjör sisteminden kaynaklı olması muhtemeldir.

70 derece lambası: Aden kombi 70 derece lambası flash yapıyorsa arıza nedeni prosestat arızasıdır. Genelde baca çekişi azaldığında, kombi bakım gerektiğinde veya prosestat bozulduğunda yanar.Servis çağırınız.

60 derece lambası: Aden kombi 60 derece lambası flash yapıyorsa arıza nedeni bar basıncının düşmüş olmasıdır. Doldurma musluğundan minimum 1 bar max 1.5 bar su verildiğinde arıza giderilecektir. Fakat aynı arıza çok fazla kısa sürelerde tekrarlarsa genleşme tankında sıkıntı olduğunun göstergesidir veya tesisatta kaçak olduğunun göstergesi de olabilir. Servisinizle iletişime geçiniz.

50 derece lambası: Aden kombi 50 derece lambası flash yapıyorsa dış ortam sensör arızası veriyor demektir. Dış ortam sensörü bulunmuyorsa arıza nedeni kart ile alakalıdır.

40 derece lambası: Aden kombi 40 derece lambası flash yapıyorsa arıza nedeni kullanım suyu sensörü arızasıdır. Bu durumun bir çok nedeni vardır. Eşanjör tıkalı olabilir, şebeke su giriş çıkışlarında problem olabilir, plaka eşeanjöründe sıkıntı olabilir. Lütfen demirdöküm servisini çağırınız.

30 derece lambası: Aden kombi 30 derece lambası flash yapıyorsa tesisat suyu sensöründe problem olduğunu gösteriyor. Lütfen servis çağırınız.

Bu yazı toplam 2674 kez görüntülendi.

Tüm marka kombi ve klima arızalarınızda bizi arayın!

0312 395 0 425