Dolcevita Arıza Kodları

Dolcevita Arıza Kodları

Baymak Dolcevita model kombilerde arıza durumlarında kombi ekranına arıza ile alakalı arıza kodlarını belirtilir. Bu kodların ne anlama geldiğini ve bu arızalarda ne yapmanız gerektiğini en yakın Baymak yetkili kombi servisinden öğrenebilirsiniz. Bunlardan bazılarını açıklamalara ekledik, eklenmeyenler için lütfen teknik destek alınız.

E01 Arıza Kodu : Dolcevita kombi ekranında E01 uyarısının anlamı cihazın ateşlemeyi sağlamamasıdır. Kombi ateşleme yapmadığında verim de alınamaz. Bu nedenle de sizin bu durumda Dolcevita Servisi’ne ulaşmanız gerekmektedir.

E02 Arıza Kodu : Dolcevita kombi aşırı ısınma sebebi ile kendini bloke ettiğinde ekranında bu uyarı kodu belirir. Sorun aşırı ısınma termostatının arıza yapmasıdır. Baymak Dolcevita Servisi aramalı yardım istemelisiniz.

E03 Arıza Kodu : Dolcevita kombinin atık gaz sisteminin tam anlamıyla çalışmaması sebebi ile kombinin arızaya geçmesidir. Cihazın baca kontrolü gerekir. Baca çalışmasını sorunsuz gerçekleştiriyorsa fan motorunda ya da prosestatta sorun var diyebiliriz. Baymak Dolcevita Servisi ile görüşmelisiniz.

E06 Arıza Kodu : Dolcevita kombi ekranında beliren bu hatanın açıklaması sıcak su sensöründe sorun olduğudur. Bu durumda kombi sıcak su vermez. Kombi eğer sıcak suyu verirse belirli bir süre kadar verir sonrasında suyu soğutur. Tüketici müdahalesi gerektirmeyen bir durum olduğu için direk Dolcevita Kombi Servisi aranmalıdır.

E05 Arıza Kodu : Cihazın kalorifer sensöründe sorun olduğunda ekranda beliren hata kodudur. Bu durumda peteklerinizle alakalı ısınmama sorunu yaşarsınız. Durum kalorifer sensörü ile alakalı olabilir. Bu yüzden de arıza tespiti ve müdahalesi için Dolcevita Servisi aramalısınız.

E10 Arıza Kodu : Dolcevita kombide su basınç göstergesinin 0,3 barın altında olduğunu yani kombinin suyunun azaldığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda tüketici olarak kombinin altında bulunan doldurma musluğunu açmalı kombiye 1,5 bara gelene kadar su basmalısınız. Sonrasında Dolcevita kombi çalışacaktır.

E25/26 Arıza Kodu : Dolcevita kombide her iki uyarıdan biri bulunuyor ise muhtemel pompa hatasıdır. Bu durumda cihazda birden fazla sorun olabilir. Mesela petekler ısınmaya bilir, kombi ses yapabilir ya da kombi hiç çalışmıyor olabilir. Bu gibi durumlarda arızanın hem tespiti hem de çözümü için Baymak Servisi’nden yardım almalısınız.

E35 Arıza Kodu : Bu uyarı kodu kombi ekranında belirdi ise cihazın ateşleme yaptığı fakat alev oluşturmadığı anlamına gelir. Kombiye üç kez reset atmanız gerekmektedir. Reset sonrasında kombi ekranında hala bu uyarı kodu beliriyor ise bu durumda Baymak Kombi Servisi’ni aramalısınız.

E96 Arıza Kodu : Daireye gelen voltaj düşüklüğü sebebi ile kombi E96 uyarı kodu verir. Bu durumda voltaj düzenleyicisi olarak bilinen regülatör cihazı kullanmanız gerekmektedir. Regülatör cihazı için 395 04 25 numaralı Baymak Dolcevida Servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı toplam 8363 kez görüntülendi.

Tüm marka kombi ve klima arızalarınızda bizi arayın!

0312 395 0 425