Klima Bakım Kampanyamız

Klima Bakım Kampanyamız

Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilme gayesiyle kısa bir dönem için klima bakımlarımızı 50 TL den yapıyoruz.

Klima Bakımı Nedir?

Klima cihazları mevcut ortam havasını iklimlendirmek üzere tasarlanmış cihazlardır bu işlem gerçekleşirken hava da bulunan toz parçacıkları ve partiküller Klima cihazının filtrelerin de tutulmak da olup ortama bir miktar tozdan ve partiküllerden arındırılmış bir hava sağlamaktadır.

Ancak bu toz parçacıkları ve partiküller her ne kadar filtre üzerinde toplansa bile bir miktarı cihazın içerisine de girmekte ve alüminyum plaka yüzeylerine yerleşmektedir bu zamanla artmakta ve bir sure sonra cihazın hava geçirgenliği azalmaktadır. Bu nedenle hava geçiş miktarında düşüş olan yani tıkanmış olan klima cihazı zamanla aşırı yük ile çalışmaktan dolayı koruma devrelerini kullanarak sıklıkla kompresörünü durmaya zorlamakta olup bu sıklıkla meydana gelen durum kompresör sargılarının yanmasına sebep olmaktadır.

Ayrıca hava geçirgenliği azalmış olan klima cihazının iç ünitesinde biriken toz ve partiküller nemli ortamda bulunmalarından dolayı klima cihazlarında oluşabilecek Lejyoner hastalığına sebep olmaktadır.

Klima cihazlarına her yıl bakım yaptırılması gerekmektedir ancak bakım yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi ise bakım işlemini gerçekleştiren teknisyenin klima cihazının özellikle iç ünitesini duru su ile yıkamaması bakteri ve virüsleri de yok edebilecek ve sistemin iyice temizlenmesini sağlayacak kimyasal kullanmasına özenle dikkat edilmelidir.

Oysa çok ucuz fiyat a yapılacak bakım işlemi sizin suyunuzla sizin klima cihazınızın yıkanmasından başka bir şey değildir. Oysa bakım işlemi dezenfekte etmek ve muhtemel riskleri yok etmektir.

Bu haber toplam 1582 kez görüntülendi.

Tüm marka kombi ve klima arızalarınızda bizi arayın!

0312 395 0 425